Posadzki żywiczne, Pcv, winyl


Elastyczne wykładziny podłogowe to grupa podłoży do których zaliczamy wykładziny winylowe, wykładziny PCV i linoleum. Bardzo często stosowane są jako wierzchnia warstwa podłogi w pomieszczeniach obiektowych i mieszkalnych, ponieważ wykładziny te charakteryzują się bardzo wysoką trwałością i odpornością na ścieranie. Utrzymanie elastycznych wykładzin podłogowych w dobrej ,,kondycji” wymaga przeprowadzania okresowej konserwacji, a także codziennych zabiegów pielęgnacyjnych. W tej kategorii przedstawiamy Państwu środki czystości do wykładzin elastycznych znanej marki Dr.Schutz

Środki czystości do wykładzin elastycznych  i podłóg żywicznych Dr. Schutz

W kategorii środków przeznaczonych do czyszczenia i pielęgnacji wykładzin elastycznych ( linoleum, PCV, winyl, kauczuk ) oraz podłóg żywicznych znajdą Państwo szeroki wachlarz produktów, które pomogą utrzymać w czystości podłoże od momentu instalacji wykładziny na Państwa podłodze.

Środki czystości do czyszczenia zasadniczego wykładzin PCV, wykładzin winylowych, linoleum

Pierwszą konserwację wykładziny elastycznej należy wykonać zaraz po jej zainstalowaniu. Wykładzina jest wstępnie zabezpieczona przez producenta na etapie produkcji, ale ta pierwotna warstwa ochronna bardzo często ulega częściowemu lub całkowitemu zniszczeniu podczas montażu wykładziny elastycznej. Z tego też względu zaleca się usunięcie fabrycznej warstwy ochronnej i nałożenie nowej. Doskonale w tej roli sprawdza się Grunt czyszczący do wykładzin winylowych, linoleum i PCV

Codzienna pielęgnacja wykładziny PCV, winylowej lub linoleum

Zabezpieczona wykładzina elastyczna wymaga codziennej pielęgnacji, realizujemy to zamiatając bądź odkurzając wykładzinę, a następnie dokładnie myjemy ją roztworem zimnej wody i płynem PU Cleaner do bieżącej konserwacji wykładzin PCV.

Okresowa pielęgnacja wykładziny PCV, winylowej i linoleum

Zazwyczaj podłoga w pomieszczeniu nie jest użytkowana z identyczną intensywnością, dlatego najczęściej ciągach komunikacyjnych nałożona warstwa ochronna na wykładziny elastyczne zużywa się znacznie szybciej, niż w miejscach mniej eksploatowanych. Częściowo zużytą warstwę zabezpieczającą możemy odnowić używając maszyny do polerowania. Jednakże przy stanie dużego zużycia warstwy zabezpieczającej należy ją całkowicie odnowić. W tym celu starą powłokę zabezpieczającą usuwamy przy pomocy środka do usuwania powłok pielęgnacyjnych, a następnie zmywamy zabezpieczoną wykładzinę elastyczną czystą wodą. Po wyschnięciu podłogi nową warstwę PU Siegel – powłoki zabezpieczającej wykładziny wlastyczne i podłogi mineralne.

Serdecznie polecamy środki czystości do wykładzin elastycznych i podłóg żywicznych i zapraszamy do zakupów